İade Ve İptal Şartları

İADE – İPTAL VE CAYMA KOŞULLARI

 

Kullanmakta olduğunuz internet sitesine girmeniz veya bu internet sitesindeki herhangi bir bilgiyi kullanmanız, elektronik ortamda sipariş vermeniz durumunda size sunulan bilgilendirme metnini ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.

 • Alıcılar, satın aldıkları ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir.
 • Ürün sevkiyat masrafı olan kargo ücretleri alıcılar tarafından ödenecektir. İstisnai olarak şirketimizin uygulamış olduğu kampanyalarda ücretsiz kargo hizmeti kampanya sürelerinde belirlenen miktar üzerindeki alış-verişler için geçerli olur ve bu kampanya dahilinde alıcı kargo ücreti ödemez. 
 • Satın alınan her bir ürün, 15 günlük yasal süreyi aşmamak kaydı ile alıcının gösterdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa teslim edilir. Bu süre içinde ürün teslim edilmez ise, Alıcılar sözleşmeyi sona erdirebilir.
 • Satın alınan ürün, eksiksiz ve siparişte belirtilen niteliklere uygun teslim edilmelidir.

SATIN ALINAN ÜRÜN BEDELİ ÖDENMEZ İSE:

 • Alıcı, satın aldığı ürün bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, Satıcının ürünü teslim yükümlülüğü sona erer.

 

KREDİ KARTININ YETKİSİZ KULLANIMI İLE YAPILAN ALIŞVERİŞLER:

 • Ürün teslim edildikten sonra, alıcının ödeme yaptığı kredi kartının yetkisiz kişiler tarafından haksız olarak kullanıldığı tespit edildiği takdirde ve satılan ürün bedeli ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından Satıcı'ya ödenmez ise, Alıcı, sözleşme konusu ürünü 3 gün içerisinde  SATICI’ya iade etmekle yükümlüdür.

 

ÖNGÖRÜLEMEYEN SEBEPLERLE ÜRÜN SÜRESİNDE TESLİM EDİLEMEZ İSE:

 • Satıcının öngöremeyeceği mücbir sebepler oluştuğu takdirde ve ürün belirtilen sürede teslim edilemez ise satıcı alıcıya bu durumu bildirir. Alıcı, siparişinin iptalini, ürünün başka  bir ürün ile değiştirilmesini veya engel ortadan kalkana dek teslimatın ertelenmesini talep edebilir. Alıcı siparişi iptal ederse; ödemeyi nakit ile yapmış ise iptalinden itibaren 14 gün içinde kendisine nakden bu ücret ödenir. Alıcı, ödemeyi kredi kartı ile yapmış ise ve iptal ederse, bu iptalden itibaren yine 14 gün içinde ürün bedeli bankaya iade edilir, ancak bankanın alıcının hesabına 2-3 hafta içerisinde aktarması olasıdır.

 

ALICININ ÜRÜNÜ KONTROL ETME YÜKÜMLÜLÜĞÜ:

 • Alıcı, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan Taşıma sırasında hasar görmüş ürünü tespit etmek için gelen siparişi  kargo yetkilisinin yanında açıp irsaliye, faturası ile karşılaştırmakla yükümlüdür.
  Bir hata, eksiklik ve tahribat olup olmadığını kontrol eder. Alınmış olan üründe tahribat veya eksikli, ambalajda yırtılma vs. hasarlı mal hizmet olması koşulunda kargo görevlisinin yardımı ile tutulacak tutanakta belirtip, ürünü kargo yetkilisine teslim etmelidir.. ALICI , Teslimden sonra mal/hizmeti özenle korunmak zorundadır. Cayma hakkı kullanılacaksa mal/hizmet kullanılmamalıdır. Ürünle birlikte ürün faturasının da iade edilmesi gerekmektedir.

 

CAYMA HAKKI:

 • Mevzuat gereği gıda ürünlerinde cayma hakkı ve iade hakkı bulunmadığı belirtilerek şirketimizce belirlenen müşteri memnuniyeti politikası gereğince ALICI;  satın aldığı ürün kargoya verilene kadar herhangi bir ücret ödemeden satın alma işleminden vazgeçebilir, ürünün kargoya verilmesinden sonra vazgeçerse alıcı kargo ücretini ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Alıcı kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 3 (üç) gün içerisinde, SATICI’ya aşağıdaki iletişim bilgileri üzerinden bildirmek şartıyla  gerekçe göstermeksizin malı reddederek ürün bedelinin iadesini talep edebilir ancak ürün kargoya teslim edilip kişiye ulaştığında alıcının siparişi sebebiyle şirket tarafından ödenen kargo ücretini ödemek durumundadır. Kargo ücreti kapıda alıcı tarafından ödenmediğinde satıcı, alıcıdan kargo bedelini isteme hakkına sahiptir. 

SATICININ CAYMA HAKKI BİLDİRİMİ YAPILACAK İLETİŞİM BİLGİLERİ: 

ŞİRKET ADI/UNVANI: YASİN ET SÜT VE GIDA SANAYİ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

ADRES:  75.YIL O.S.B. MAH. 103.CAD NO:14

EPOSTA: info@yasingurme.com.tr

TEL: 0 850 242 00 20

 

CAYMA HAKKININ SÜRESİ:

 • Alıcının satın aldığı ürünün  iadesi  ürün kargoya verilmediyse sipariş tarihinden itibaren, ürün kargoya verildiyse teslim tarihinden itibaren 3 gündür. Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile hizmetin ifasına başlanan hizmet sözleşmelerinde cayma hakkı kullanılamaz.

CAYMA HAKKININ KULLANIMI:

 • 3. kişiye veya ALICI’ ya teslim edilen ürünün faturası, (İade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.) iade formu, iade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

 

İADE KOŞULLARI:

 • SATICI, cayma bildiriminin kendisine ulaşmasından itibaren en geç 10 günlük süre içerisinde toplam bedeli ve ALICI’yı borç altına sokan belgeleri ALICI’ ya iade etmek ve 20 günlük süre içerisinde malı iade almakla yükümlüdür.
 • ALICI’ nın kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkânsızlaşırsa ALICI kusuru oranında SATICI’ nın zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür. Ancak cayma hakkı süresi içinde malın veya ürünün usulüne uygun kullanılması sebebiyle meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan ALICI sorumlu değildir.
 • Cayma hakkının kullanılması nedeniyle SATICI tarafından düzenlenen kampanya limit tutarının altına düşülmesi halinde kampanya kapsamında faydalanılan indirim miktarı iptal edilir.

 

TEMERRÜT HALİ VE HUKUKİ SONUÇLARI

 • ALICI, ödeme işlemlerini kredi kartı ile yaptığı durumda temerrüde düştüğü takdirde, kart sahibi banka ile arasındaki kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyeceğini ve bankaya karşı sorumlu olacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekâlet ücretini ALICI’dan talep edebilir ve her koşulda ALICI’nın borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasından dolayı SATICI’nın uğradığı zarar ve ziyanını ödeyeceğini kabul eder.

 

ÖDEME VE TESLİMAT

 • İnternet satış sitemiz ve/veya uygulamalarımızdan satın alınan ürün ve/veya ürünlerin bedeli site üzerinden kredi kartıyla ya da kapıda kredi kartı veya nakit olarak ya da havale/eft   ile ödenme yapılabilmektedir. 
 • Sitemiz üzerinden kredi kartlarınız ile, her türlü kredi kartınıza online tek ödeme ya da online taksit imkânlarından yararlanabilirsiniz. Online ödemelerinizde siparişiniz sonunda kredi kartınızdan tutar çekim işlemi gerçekleşecektir.

 

Alışveriş Sepetim

X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
WhatsApp Destek Hattı